Szanowni Państwo

Pod koniec zimy 2011 roku , pomiędzy zakończeniem jednego projekty i budowy (Nowy Rynek w Jeleniej Górze), a rozpoczęciem następnego projektu i budowy (biurowiec Dworcowa 25 w Gliwicach ) Biuro Projektowo-Doradczemu ArKuS zakończyło 20 rok swojej działalności i zaczęło rok 21.
Toczą się tez w naszym biurze inne projekty i są w różnych fazach projektowych, ale dla nas zawsze najważniejsze są budowy.
Bo, według zespołu Biura ArkuS, sensem działania architekta jest budowanie na podstawie projektu, a nie tylko samo projektowanie. Nie jest to łatwy kawałek chleba. Architekt jest tylko członkiem wielkiego zespołu, ale tylko w takim układzie jest w stanie zobaczyć , co warte jest to, co zaprojektował, i jakie to ma znaczenie dla społeczności, która z tego korzysta.
BPD ArKuS zaczynał swoje działania w roku 1996 przy obiektach Makro Cash and Carry , lokalizowanych na peryferiach miast. Dzisiaj te obszary, wtedy dziewicze, są intensywnie zainwestowane jako strefy usługowo-handlowe.
Obecnie ArKuS działa zarówno przy galeriach handlowych , jak i obiektach biurowych i mieszkaniowych lokalizowanych w centrach miast. Mamy nadzieje, że te obiekty przyczynią się do rewitalizacji podupadających centrów polskich miast. Głęboko w to wierzymy, mimo , ze potoczne opinie są często odmienne.
Rocznice, nawet tak okrągłe, nie przeszkadzają nam działać aktywnie. Nie zwalniamy tempa – szukamy nowych wyzwań. Prosimy sprawdzić nas oglądając nowości na naszej stronie.

Z poważaniem
Marek Gachowski